Medové detoxikační masáže

Med je odpradávna řazen mezi přírodní zázraky. Jednak jako pochutina, ale také jako podpůrný léčebný prostředek. Vlastnosti a léčivé účinky včelího medu znali a využívali již staří Číňané, Arabové, Egypťané, Řekové, Římané i jiné národy a na americkém kontinentě pak Indiáni.

V případě medové masáže se pak jedná o starou a osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. Toxiny způsobují oslabování organizmu, což může mít za důsledek vznik různých nemocí.

Medové detoxikační masáže

Účinky medové masáže

Jedná se o masáž zad a šíje, která zlepšuje stav a výživu pokožky v masírovaných oblastech, prohřívá a tonizuje. Při masáži dochází k odstraňování starých a nežádoucích usazenin, které mohou být i toxické povahy pro tělo. Medová masáž dokáže tyto látky odstranit nejen z povrchu buněk, ale i z hloubky tělesných tkání, a to například v okolí páteře, kde se po celou dobu našeho života usazují.

Medová masáž umožňuje svou podstatou provádění "tzv. pumpováním" za pomoci medu, na rozdíl od klasické masáže uvolnění toxinů z těla. Dále pomocí stimulace reflexních zón je možné touto masáží příznivě ovlivňovat i orgány v těle.

Kdy je vhodná medová masáž?

  • přispívá k silnému oživení celého organizmu
  • pomáhá při vyčerpání a slabosti organismu v důsledku stresu
  • uvolňuje napětí při stavech neklidu
  • je vhodná při nervových poruchách v důsledku onemocnění nebo stáří

Medová hmota obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Je proto vhodná zvláště při velkém počtu typických civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním jedů a škodlivin.