Čínská masáž hlavy

Čínská masáž hlavy patří do skupiny omlazovacích a očistných procedur. Tato terapie dokáže sladit činnost obou mozkových hemisfér, a tak zvyšuje výkon mysli (zlepšení úsudku, soustředění, paměti a orientace). Navozuje velmi příjemný a stabilní duševní stav.

Účinky čínské masáže hlavy

Tato masáž je také vysloveně antimigrenózní, vychází z poznatků energetických drah a akupunkturních bodů, její účinek je jak preventivní, tak i léčebný. Stimulace těchto drah a bodů v oblasti hlavy, šíje a obličeje pomáhá odstraňovat bolesti hlavy, nespavost, uskřinuté nervy, zlepšuje paměť, zabraňuje otokům v oblasti obličeje, potlačuje vznik vrásek, zlepšuje svalový tonus a vypnutí pokožky a reflexně ovlivňuje orgány celého těla. Navozuje uklidnění, odbourává stres, uvolňuje svalové napětí a bolesti v oblasti krku a ramen a vy budete odcházet uvolnění, svěží a plni příjemných pocitů.

Jak probíhá čínská masáž hlavy

Začíná systematickou masáží šíje a krku. Uvolňuje a protahuje svaly krční páteře a také odstraňuje energetické bloky. Tím dochází k uvolnění od napětí, příčiny bolestí hlavy. Pokračuje masáží zátylku a vlasové části hlavy a končí jemnou masáží obličeje. To přispívá k odplavení emocí, které jsou vázány v obličejové části a k uvolnění celého těla a prohloubení stavu relaxace. Šíje, dekolt, ramena a obličej jsou masírovány s použitím oleje, vlasová část s olejem nebo nasucho.