Aromamasáž

Aromamasáž je jedna z velmi starých masážních technik, která využívá sílu přírody. Znali ji všechny dávné civilizace. Největšího rozvoje dosáhla ve starověkém Egyptě, v dobách královny Kleopatry. Je to vysoce relaxační procedura, jež spojuje příjemnou masáž s účinky éterických olejů.

Jak probíhá aromamasáž

Masáž provádím neutrálním masážním olejem Sixtus, který obohatím o některý z níže uvedených éterických olejů. Oleje oproti emulzím mají pro kůži tu výhodu, že ji nevysušují. Po masáži klient nechá na sobě olej působit, aby lépe pronikl do pokožky (např. při revmatu velkých kloubů).

Výběr éterických olejů

Aromamasáž - levandule

Levandulový

Vhodný pro masáž osob s vysokým tlakem, uklidňuje. Má vynikající účinek na pokožku, proto je velmi vhodný při ošetření namáhané pokožky v těhotenství.

Aromamasáž - hřebíček

Hřebíčkový

Zklidňuje a uvolňuje organismus. Využívá se při bolestech kloubů, k léčbě zánětlivých procesů na kůži, na ošetření dutiny ústní, na akné.

Aromamasáž - grapefruit

Grapefruitový

Vhodný pro masáž osob s nízkým krevním tlakem. Povzbuzuje lymfatický systém, působí proti únavě a odstraňuje pocit strachu. Používá se při léčbě celulitidy.

Aromamasáž - kosodřevina

Kosodřevina

Vhodný k odstranění únavy při svalové únavě, uvolňuje spasmy a zmírňuje kašel, je vhodný při onemocnění dýchacích cest.

Aromamasáž - skořice

Skořicový

Uvolňuje křeče, svalové napětí. Zlepšuje kloubní pohyblivost a tím zmírňuje bolesti. Posiluje a regeneruje svaly. Přispívá k odbourávání tuků a vody ve tkáních. Mobilizuje vitalitu orgánů a obranyschopnost celého organizmu. Je vhodný před sportovními výkony a namáhavou prací. Způsobuje prohřátí tkání. Nepoužívat v těhotenství a při onemocnění epilepsií.